Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

У периоду од 5.4.2019. године, до 6.5.2019. године, Основна школа "Ђура Јакшић" са УКС- Књижевном заједницом Крагујевац организовала је литерарни конкурс интерног карактера за причу или песму на родољубиву тему "Сунце нашег неба".

Приликом разматрања конкурсног материјала жири је утврдио да ученике награди: писаним признањем, новчаним износом, књигом аутора Животе Марковића и објављивањем радова у часопису "Крило". Учесницима конкурса чији радови нису увршћени у награђене додељује се захвалница за учешће на конкурсу и књига аутора Животе Марковића.

Поводом тог догађаја 13.6.2019. године у 13 часова приређена је свечаност у просторијама наше школе.

Награђени ученици:

1. Александра Јездимировић, ученица VII/2 за песму "Наши анђели чувари"

2. Тодор Јовић, ученик V/1 за песму "Оно што ми треба"

3. Наталија Мијаиловић, ученица VII/1 за песму " Сунце нашег неба"

4. Лана Момчиловић, ученица VI/2 за причу " Над Србијом је сунце најсјајније"

5. Андријана Столић, ученица II/2 за причу "Волим моју земљу Србију"

Похвалнице за учешће на конкурсу су добили: Никола Јездић, Елена Јовић, Софија Бабић, Нађа Тешовић, Саша Јездимировић, Софија Анђелковић, Емилија Милићевић, Ивана Стојковић, Андријана Бабић, Снежана Благојевић.

Биљани Танасковић, професору српског језика, додељена је захвалница на изузетном доприносу  за учешће ученика на наградном конкурсу.

Дан школе - 22.10.2017.

Обележавање 11. новембра у нашој школи

ДЕЧЈА НЕДЕЉА У НАШОЈ ШКОЛИ

Радна субота у нашој школи

Дана 10.12.2016. године у просторијама наше школе одржан  је семинар за наставни кадар  под називом  " Индивидуално образовни планови - како их правити и примењивати у пракси."